Kirjanduspidu
  • Kirjanduspidu
  • Kava
  • Konverents Koerus
  • Kohtumised kirjanikega
  • Kirjanduslik oaas
  • 44. A. H. Tammsaare rahvamatk
  • Hansenist Tammsaareni
  • Tammsaare kirjanduspreemia
  • Kontakt
  • Menu Menu

Kohtumised kirjanikega

Raamatukogudes

25.01.2022 kell 18
kirjanik Ain Kütt
Järva-Jaani raamatukogus

Ain Kütilt on ilmunud ajalooliste krimiromaanide sari: Sagadi paruni mõrvalood. Sari sisaldab kolme eraldi lugu “Risti soldati mõistatus”, “Kuldse medaljoni mõistatus” ja “Musta paguni mõistatus” (2021). Kirjanikuga vestleb Arlet Palmiste.

25.01.2022 kell 18
kirjanik Justin Petrone
Koigi raamatukogus

Justin Petrone on Ameerika- Eesti kirjanik, ajakirjanik, blogija.
2001. aastal alguse saanud „Minu” sari, mille avaraamat “Minu Eesti. Kas lubate elada?“ on kirjaniku esimene Eestis kirjutatud raamat. Tema viimased teosed on „Minu Viljandi“ ning „Jõulumees ja muid tõestisündinud lugusid“. Kirjanikuga vestleb Karmen Velitschinsky.

26.01.2022 kell 18
kirjanik Olavi Ruitlane
Koeru raamatukogus

Olavi Ruitlane on kirjanik, kes on kirjutanud nii luuletusi, romaane kui näidendeid. Romaanidest: „Vee peal“, „Naine“. Luulekogudest: „Inemise sisu“. Raamatu “Vee peal” sündmused leiavad aset Võru linnas aastatel 1981-1982. Tollane realasus, ajastutruud elupildid ning peategelase põgenemised selle eest kalavetele kõnetavad ilmselgelt ka praegu. Piirid inimlikkuse ja ebainimlikkuse vahel on haprad, heatahtlikkusest võib teisipidi saada koorem.
Nüüd tuleb Ruitlane oma lapsepõlvelugu rääkiva, südamliku ja samas õudusjudinaid tekitava jutustusega.

27.01.2022 kell 16
kirjanik Pamela Maran
Aravete raamatukogus

Võib öelda, et tegu on Eesti suurima asjatundjaga vanaemade ja vanaisade teemal. Raamatute “Eesti vanaemade lood ja salatarkused“ ja „Eesti vanaisade lood ja salatarkused” autor. Eelmise aasta teisel poolel ilmus temalt raamat “Luuüdini paljas. Lood egost ja sisemisest valgusest“.
Teos sisaldab isiklikke lugusid ja eluliste sündmuste abil mõtestab ta lahti, millest on alguse saanud meie käitumismustrid ning kuidas mõistmisega jõuda sügavasse kaastundesse enda ja igaühe vastu.
Kirjanikuga vestlevad Marve Kalamägi ja Ene Lõõnik.

Koolides

24.01.2022
kirjanik Laura Johanna Evisalu
Järva-Jaani, Koeru ja Aravete gümnaasiumis

Noorteromaan „Juhused“ märgiti ära kirjastuse Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse 2020. aasta noorteromaanivõistlusel.

25.01.2022
kirjanik Elo Selirand
Järva-Jaani, Koeru ja Aravete gümnaasiumis

Elo Selirand on eesti tele- ja filmirežissöör, stsenarist ja kirjanik. Teostest “Tormpuudlane” (2018), “Punane päevik” (2020) ja “Elu eesliinil. Koroonalahing Kuressaare haiglas” (2020). Kasutab pseudonüümi Aliis Jõe.

26.01.2022
kirjanik Urmas Vadi
Järva-Jaani, Koeru ja Aravete gümnaasiumis

Urmas Vadi on eesti kirjanik, ajakirjanik, lavastaja ja stsenarist.

„Hing maanteeserval”
Oma uues novellikogumikus nendib Urmas Vadi, et tahame või ei, kord avastame end maanteeservalt ja küsime, kuhu jäi meie hing? Ja kas armastus kestab kauem kui elu? Aga kirjandus? On meil üldse hingesugulasi? Kas keegi püüab meid kinni, kui me kukume? Mis meist maha jääb? Mida näitab mu sisemine kompass? Võin ma täna teie juures magada?

A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel

28.01.2022 kell 18
kirjanik Igor Kotjuh
A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel

Igor Kotjuh on Eesti luuletaja, esseist, ajakirjanik ja tõlkija. Ta on kirjastuse Kite ja eestivene kirjandusportaali Tuulelohe (www.tvz.org.ee) asutaja ja toimetaja. Alates 2006. aastast Eesti Kirjanike Liidu liige. Ta kirjutab eesti ja vene keeltes. Teosed eesti keeles “Teises keeles”, “Usaldusliin”.

Esna galeriis

29.01.2022 kell 17.30
vestlusõhtu Tõnu Õnnepaluga
Esna Galeriis. Ainult eelregistreerimisega!
Uksed avatakse kell 17.00

Tõnu Õnnepalu on kirjanik, kes on elanud väga mitmetes Eestimaa paikades, aga ka Eestist väljaspool. Üks tema maailma lemmiklinnadest on kindlasti Pariis, millel on ka keskne koht tema esikromaanis „Piiririik“ (1993).

Aastatel 2005–2010 oli Õnnepalu kodupaigaks Esna küla Järvamaal. Esna külast, Esna mõisast ja sealsetest (ajaloolistest) inimestest on inspireeritud mitmed Õnnepalu raamatud: luulepäevik “Kevad ja suvi ja” (2009), “Mandala” (2012), ning “Klaasveranda” (2016).

Autoriga vestleb kirjutamisest, kirjanduslikest ja kirjutamise paikadest ning kirjanikuks olemisest kirjandusteadlane Aija Sakova.
Vestlus salvestatakse. Jälgige ka Esna Galerii Facebook live’i.

Scroll to top